AQUAPLUS Ofis Tipi Su Sebili

AQUAPLUS Ofis Tipi Su Sebillerin kullanım alanları ve faydaları

Aquaplus arıtmalı su sebilleri serisi, evde ve işyeriniz de sıcak, soğuk içecekler yapmak ve istenilen sıcaklıkta ve soğuklukta su almak çok daha kolaydır. Arıtmalı su sebilimizin şık görünümü ile damacananın sebep olduğu çirkin görüntüden eser kalmaz; damacananın zararları ve değiştirme zahmetinden kurtulursunuz.

Üstelik bu cihazımızda sıcak su yanmalarına karşı güvenli çocuk kilidi bulunur. Kullanılan parçalar sayesinde performansında yüksek verim ve sessiz çalışma imkanı sunar.

AQUAPLUS Ofis Tipi Su Sebilleri hayatı kolaylaştırır.

Arıtmalı sebil cihazımız diğer sebil ürünlerimizde de olduğu gibi ters ozmoz teknolojisi sayesinde dilediğiniz an sıcak ve soğuk suyu hizmetinize sunar.

Sediment Filtre: Suyun berrak hale getirilmesi için suda bulunan tüm bakterileri, çamurları, tortuların temizlenmesini, yüzer madde ve partikülleri tutmasını sağlar.

Aktif Karbon Filtre  (GAC): Suya renk ve tat veren serbest kloru organik maddeleri ve istenmeyen kokuları tutar.

Blok Karbon Filtre (CTO): Gac karbona ilave ikinci bir karbon filtredir. İkinci bir karbon filtre fonksiyonu yaptığı gibi toz halinde olmayıp katı blok halinde olduğundan, birinci karbon filtre olan GAC’dan kaçabilecek klor, organik madde ve zararlı gazları tutarak risk olayını ortadan kaldırır.

Otomatik Kapama Valfi: Su arıtmadan geçen suyun akışını kontrol eder. Tank kapasitesi dolduktan sonra suyun kesilmesini sağlar.

Membran Filtre: Su arıtma cihazının en önemli filtresini teşkil eder. Ters osmoz olayının gerçekleştiği yerdir. Yarı geçirgen bir maddeden yapılmış olan uzun bir film iki kat olarak bir makaraya sarılmıştır. Bu iki kat filmin kenarları arasındaki separatör ile birlikte birbirine kaynatılmış ve su geçişine kapalıdır. Sadece temiz su çıkışına müsaade eden, uç tarafındaki üzerinde sıralı delikler olan makaraya sarılı ucu haricinde kapalı dar uzun torba gibidir. Bu çift katlı film bir makaraya sarılmıştır. Sargı aralarına konan separatör film sayesinde kirli su bu torbanın bütün yüzeylerine ulaşır, basınç etkisiyle temiz su torbanın içine girerek çıkış deliklerinden alınır. Kirli su çapraz akım denen bir akışla film yüzeylerini yalayarak geçerken basınç etkisiyle bir kısım su filmin iç tarafına temiz su olarak geçer.

Temiz Su Tankı: İç yüzeyi gıdaya uygun “food contact” malzeme ile kaplanmış olup, temiz suyun hijyenik bir ortamda depolanmasını sağlar. Tankın kendi vanasıyla tanka su giriş ve çıkışını kontrol edilebilir.

Alkali Post Karbon Filtre: Tankta toplanan veya direkt membrandan gelen temiz suya magnezyum, kalsiyum, potasyum, sodyum gibi mineraller ekleyerek suyu pH 8 seviyesine yükseltir. Alkali post karbon pH filtreleri yardımıyla yabancı maddeleri arındırarak suyu çok daha doğal, sağlıklı hale getirir